Hogeschool Ede biedt Ad-PEP

Hogeschool Ede biedt Ad-PEP

Productgroep BBMP 03 2025
4,95
Gratis voor abonnees.

Omschrijving

Het werkveld in de kinderopvang wordt steeds complexer en de samenwerking tussen onderwijs, zorg en ouders is belangrijker dan ooit. Toch blijft de instroom in de opleiding Ad-PEP (Associate degree Pedagogisch Educatief Professional) landelijk achter. Een opvallende trend, zeker nu de behoefte aan professionals die kunnen verbinden toeneemt.

Helaas laten besturen in de kinderopvang en directeuren van integrale kindcentra een mooie kans te vaak onbenut. Ze beseffen wel dat Ad-PEP-studenten pedagogisch goed zijn onderlegd, maar te weinig dat ze ook de brug kunnen slaan tussen kinderopvang, onderwijs en zorg. Juist deze verbindende functie maakt het belangrijk dat besturen zouden moeten investeren in Ad-PEP-professionals. De opleiding, zoals die ook op de Christelijke Hogeschool Ede (CHE) wordt aangeboden, biedt een unieke aanpak door de inhoudelijke samenwerking tussen de domeinen Social Work en Educatie. Studenten worden hier opgeleid met oog voor pedagogiek én sociale netwerken, opvoedvraagstukken én systeemdenken.
Hierdoor ontstaat een profiel dat perfect past binnen de integrale aanpak waar kinderopvangorganisaties naar streven en waar een behoefte van het onderwijs ligt.

Volle breedte
Ad-PEP-professionals zijn opgeleid om in de volle breedte van het pedagogisch domein te werken: zowel binnen de kinderopvang als binnen het onderwijs of in samenwerking met wijkteams. Met een stevige basis in pedagogiek en sociale domeinen zijn zij inzetbaar op allerlei plekken binnen een ikc, bso, of een kindcentrum waar domeinen samenkomen.